Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/artandsoulstudio.net/includes/menu.inc).

Skomplikowane drogi polskich urzędów - co ułatwia PITa

  • Posted on: 13 March 2019
  • By: addmean
W dzisiejszych czasach niemalże każdego dnia mamy do czynienia z wszechobecną biurokracją. Jeżeli chcemy uregulować jakiekolwiek interesy związane przykładowo z własną działalnością gospodarczą , na każdym kroku jesteśmy zmuszeni do wypełniania licznych druków i biegania od urzędu do urzędu. System biurokratyczny w Polsce jest tak skonstruowany , że wydawać by się mogło , iż najważniejszym celem jego działalności jest psychiczne wyniszczenie człowieka. Obywatele zazwyczaj nerwowo reagują na samą myśl o konieczności udania się do urzędu w celu złożenia jakiegokolwiek wniosku.

zeznania podatkowe
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Podstawowy problem stanowi zagadkowość przepisów oraz fakt, iż druki te są wyjątkowo skomplikowane . Zwykli obywatele, którzy na co dzień nie mają nic wspólnego z pracą w księgowości, mają bardzo duże problemy ze zrozumieniem zawiłości różnego rodzaju umów i wniosków . Jednym z przykładów tego typu dokumentów jest bez wątpienia PIT.

Opublikowana na tej stronie kwestia jest według Ciebie warta uwagi? Jeśli tak, to kliknij tu i przeczytaj poza tym więcej na ten temat!

Zwyczajowo w ten sposób określa się rozliczenie podatku dochodowego za dany rok. Każdy człowiek, który uzyskuje dochód , niezależnie od tego czy chodzi o umowę o dzieło, zlecenie czy pracę, jest zmuszony na początku danego roku wypełnić rozliczenie podatkowe za rok poprzedni . Ze względu na szczególną zawiłość druku PIT, na rynku funkcjonują liczne firmy księgowe zajmujące się zawodowo ich przygotowywaniem. Obecnie jednak, dzięki dostępności do Internetu , rośnie moda na uzupełnianie PITu przy użyciu rozmaitych aplikacji . Co roku są tworzone nowe oprogramowania, które ułatwiają przejście przez proces uzupełniania zawiłych rubryk tego dokumentu . Dzięki temu , jesteśmy w stanie uzupełnić pit online, bez wychodzenia z domu.podatki
Author: Indi Samarajiva
Source: http://www.flickr.com
Wystarczy że w przeglądarce wyszukamy hasło brzmiące na przykład ,,program pit 2015’’, a uzyskamy szereg wyników, w których występują odwołania do konkretnych programów upraszczających uzupełnianie rozliczenia na przykład: . Tego rodzaju narzędzia są szczególnie pomocne i coraz większa liczba osób z nich korzysta, głównie z uwagi na intuicyjność działania i brak konieczności wychodzenia z domu. W czasach kiedy obywatele każdego dnia są zmuszani do składania setek dokumentów w dziesiątkach różnych urzędów, przynajmniej PIT można uzupełnić na swoim komputerze, bez konieczności czekania w kolejce po pomoc na przykład w urzędzie czy biurze rachunkowym .