Dlaczego telebimy są tak chętnie stosowane we współczesnej reklamie zewnętrznej.

  • Posted on: 18 August 2017
  • By: addmean
Telebimy szturmem wdarły się na rynek reklamy i wizualizacji, zastępując formy tradycyjne. Nie powinno to zresztą dziwić, że tak jest, bo w porównaniu z bilboardami czy tablicami reklamowymi mają dużo zalet. Przede wszystkim są dużo elastyczniejsze jeżeli będzie chodzić o samą emisję reklam. Przy klasycznej reklamie wszelkie zmiany wymagają fizycznego naklejenia albo przyczepienia nowego obrazu, a to wiąże się z czasem i zatrudnieniem do tego pracownika.


reklama
Author: Mikey
Source: http://www.flickr.com
Telebim warszawa rondo wiatraczna takich ograniczeń nie ma, bowiem obrazami które są wyświetlane steruje się przy pomocy specjalnego oprogramowania - dailymotion.com. Przy niektórych telebimach konieczne będzie podjechanie do urządzenia i wprowadzenie zmian, lecz coraz więcej jest ekranów, które można sterować za pomocą internetu. A takie sterowanie wiąże się też z tym, że telebimy nie będą miały ograniczeń co do częstotliwości lub czasu emisji. Można reklamy puszczać cyklicznie, zostawiać jedną na dłużej czy robić zmiany co kilkanaście sekund - wszystko będzie zależało od potrzeb, a wprowadzenie zmian w schemacie emisji będzie wygodne i bezproblemowe.


dailymotion.com
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Następnym plusem nowoczesnych telebimów jest ich świetna widoczność. Zbudowane są one z niewielkich punktów, z których każdy złożony jest z zestawu trzech diod. Poprzez sterowanie natężeniem świecenia każdej diody otrzymuje się końcową barwę punktu, która jest widoczna przez odbiorcę. Układ sterujący obsługuje pracę wszystkich punktów, dając tym samym możliwość wyświetlania kolorowych, dynamicznych obrazów. Diody wykorzystane w tych urządzeniach cechują się wysokim poziomem wydajności, dzięki czemu telebim Warszawa Żwirki i Wigury jest doskonale widoczny bez względu na warunki, nawet w czasie opadów czy w nocy. Niekiedy nawet się pojawiają głosy, że natężenie światła emitowanego przez telebimy jest za duże, i rozpraszają one kierujących jeżeli stoją przy samej ulicy. Jednak dla reklamodawców możliwości tego typu są bardzo pożądane, bowiem mogą docierać ze swoją reklamą przez całą dobę, bez żadnego ograniczenia związanego z pogodą czy czasem.