Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/artandsoulstudio.net/includes/menu.inc).

Jak efektywnie pobrać należny dług od obywatela RFN?

  • Posted on: 2 May 2019
  • By: addmean
Nadzorowanie interesów w Niemczech to najczęściej lukratywna działalność. Niestety, możemy paść ofiarą oszustów. Jak najprościej wyegzekwować przysługujące nam środki finansowe?

Przede wszystkim, powinniśmy nadać wezwanie do zwrotu długu. W wezwaniu należy szczegółowo określić, której kwestii dotyczy rachunek oraz podać deadline uregulowania długu. Jesteśmy zobowiązani także poinformować dłużnika, że w przypadku nie uregulowania zobowiązań, sprawa zostanie przekazana do windykacji. Dla takiej osoby to bardzo
dług
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
niekomfortowa okoliczność, bo to ona będzie zmuszona opłacić koszty procesu. Windykacja należności w Niemczech to jednakże nie rzadkość. Według statystyk, aż co czwarta transakcja nie jest opłacana terminowo!

Jeśli nasze pismo nie spowoduje uregulowania zobowiązań, powinniśmy przekazać sprawę do windykacji. Windykacja należności w Niemczech to obszar specjalizacji wielu rodzimych kancelarii prawnych . Ich pracownicy posługują się językiem niemieckim, dlatego bez kłopotów porozumieją się z dłużnikiem. Listownie i telefonicznie zostanie kolejny raz poproszony o uregulowanie zadłużenia.Jeżeli i to nie przyniesie rezultatu, personel kancelarii (http://www.kancelaria-bonczewski.pl/czy-moge-oglosic-upadlosc-konsumencka/) zasugerują wierzycielom zaczęcie procedury sądowej. Niemieckie prawo proponuje dwa warianty działania – uproszczone ewentualnie zwykłe. Procedura uproszczona ułatwia odzyskanie długu już w ciągu dwóch miesięcy. Warunkiem jest jednak uznanie jej przez dłużnika. Jeśli do tego nie dojdzie, wierzyciel musi zdecydować się na postępowanie zwykłe.

Już istnieje istotna strona (https://calus-p.pl/87-stojaki-rowerowe-ze-stali-nierdzewnej-/224-stojak-na-rower-b2-stal-nierdzewna-.html) - kliknij w podany link, poczytaj treść i napisz proszę jakiś komentarz. Będziemy usatysfakcjonowani.

Musi być też przygotowany na dłużej trwającą procedurę i obowiązek zaprezentowania stosownych dowodów podczas przewodu.

Windykacja należności w Niemczech trochę różni się od norm przyjętych w Polsce. Przede wszystkim, niemieckie prawo ochrania dłużnika, a nie wierzyciela, jak to obowiązuje w przypadku polskich regulacji. Nie znaczy to wcale, że wierzyciel jest na straconej pozycji. Chcąc zwrotu należnych mu pieniędzy, powinien jednak zgłosić się z prośbą o wsparcie do jednej z kancelarii prawniczych specjalizujących się w tym typie działalności.