O czym pamiętać szykując się na rozmowę kwalifikacyjną? Na jakie rzeczy uważać kiedy chodzi o strój?

  • Posted on: 16 November 2018
  • By: addmean
Sporo ludzi udających się na rozmowę kwalifikacyjną chciałoby zrobić jak najlepsze wrażenie. Przygotowują się dokładnie, czytają różne materiały, poszukują informacji na temat działalności firmy chcąc wypaść jak najlepiej pod względem merytorycznym. Natomiast trzeba wiedzieć, iż często największą składową sukcesu na takiej rozmowie jest pierwsze wrażenie. Świetne wrażenie natomiast osiągniemy przy pomocy właściwego stroju jak również zachowania, to znaczy mowy ciała.


rozmowa biznesowa
Author: Kat Veilux
Source: http://www.flickr.com
Udając się na taką rozmowę trzeba pokazać nas i swoje umiejętności w dobrym świetle. Musimy nauczyć się tego, że dobra prezentacja nas samych pozwoli nam otrzymać to co chcemy. W tym wypadku właśnie upragnioną pracę. Mowa ciała potrafi powiedzieć sporo o człowieku, ponieważ okazywanie pewności siebie pomoże nam w przekonaniu do siebie osoby poszukującej pracownika. Utrzymanie kontaktu wzrokowego i otwartość dadzą dobry efekt. Do tego pozytywne nastawienie będzie znakiem, że podchodzimy do takich wymagających sytuacji jak do wyzwania, jakie sobie stawiamy. Osoba rekrutująca może się zatem spodziewać, że w naszej przyszłej pracy będziemy mieli tak samo dobre nastawienie do ewentualnych problemów, które będziemy starać się przezwyciężyć, a nie przed nimi uciekać- mowa ciała porady.

Sporo osób szuka odpowiedzi na takie zapytanie jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną. Ta kwestia jest bardzo ważna, ponieważ osoba przeprowadzająca rekrutacje zwraca dużą uwagę na tego typu rzeczy. Jak składamy aplikację na specjalistę do spraw obsługi klienta, to strój będzie jeszcze ważniejszy. Na rozmowę o pracę dobrze jest założyć strój w typie biznesowym. Dla mężczyzn będzie to garnitur razem z krawatem. Panie natomiast dobrze żeby ubrały elegancki kostium, który można zestawić ze spódnicą albo spodniami. Kolory powinny być stonowane.


biznesman i bizneswoman
Author: Tech Cocktail
Source: http://www.flickr.com
Koszula dla panów albo też elegancka bluzka gdy chodzi o kobiety powinna być jasna i bez zbędnych wzorków. Nie można używać prześwitujących materiałów. Buty natomiast dobrze by były ciemne i pozbawione niepotrzebnych elementów dekoracyjnych. Powinny natomiast zakryć palce stóp jak i pięty i to bez względu na porę roku. Dla pań dobry będzie niewielki obcas. Kobiety także powinny pamiętać o rajstopach gdy ubierają na rozmowę spódnicę- -> przeczytaj przykłady.

Kiedy chodzi o fryzurę to nie można tu przesadzać. Skromna oraz prosta z pewnością będzie się dobrze prezentowała i przyniesie zamierzony efekt. Panie powinny uważać by nie przesadzić z makijażem, który powinien być delikatny i dość naturalny. Różnego rodzaju udziwnienia w temacie mody czy wyglądu niestety lecz będą działały na niekorzyść kandydata. Warto o tym pamiętać.