Jakie kryteria powinny być wypełnione, by mój ubiegać się o kredyty dla firm? Co trzeba o nich wiedzieć?

  • Posted on: 2 June 2017
  • By: addmean
Masz firmę i bierzesz pod uwagę zaciągnięcie kredytu dla firm? Dowiedz się, o czym powinno się pamiętać. Kredyt inwestycyjny dla firm brany jest przez osoby prowadzące własną działalność w celu pokrycia określonych inwestycji, które mają zwiększyć lub utrzymać na obecnym poziomie wysokość majątku firmy. Przede wszystkim trzeba wybrać instytucję bankową, z którym rozpoczniemy kooperację.

kredyt
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Najlepiej taką instytucję, która nie oczekuje uiszczenia opłaty za analizę naszego podania kredytowego. Fundamentalną sprawą jest także to, jak duża jest prowizja dla banku. Następnie należy zwrócić uwagę na kwestią związaną z oprocentowanie. Z reguły proponowane jest zmienne oprocentowanie. By otrzymać kredyt inwestycyjny dla firm zwykle musimy mieć do dyspozycji wkład własny, który czasem musi wynosić nawet 30% wartości inwestycji - kredyt inwestycyjny dla firm. Po podjęciu decyzji co do banku, musimy złożyć konkretne podanie i załączyć wszystkie wymagane dokumenty. Z reguły konieczne jest przedstawienie kosztorysu inwestycji. Wypada pokreślić, że przedsiębiorcy nie są tak wiarygodnymi klientami dla banków udzielających kredytów jak osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą i starające się o pożyczkę, są przez bank dużo dużo bardziej pieczołowicie sprawdzane. Jeżeli chodzi o kredyt hipoteczny dla firm to przede wszystkim ważne jest to, jak długo przedsiębiorstwo działa na rynku.finanse
Author: Kat R
Source: http://www.flickr.com
Czasami staż musi być dłuższy niż dwa lata, czasem wystarczy, że wynosi 18 miesięcy, w niektórych bankach tylko rok. Zdarzają się banki, które są skłonne podjąć rozmowę z przedsiębiorcą, który ubiega się o kredyt hipoteczny dla firm, po trzech miesiącach od otwarcia firmy - kredyt hipoteczny dla firm. Chodzi o to, że bank nie może oszacować zdolności kredytowej działalności gospodarczej, która dopiero została założona. Bank będzie oczekiwał, że przedsiębiorca pokaże dochody z ostatnich dwóch lat – aktualnego oraz poprzedniego. Niektóre banki chcą przeanalizować dochody z ostatnich trzech lat.