Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/artandsoulstudio.net/includes/menu.inc).

Czy wiesz, w jai sposób w technice spawania mnóstwo jest zależne od stali o podwyższonej jakości? Przeczytaj dlaczego

  • Posted on: 24 November 2018
  • By: addmean
W konstrukcjach które podlegają spawaniu, zamiast standardowej stali jakościowej można zastosować stal o zwiększonej wytrzymałości na rozciąganie, ponieważ będzie pozwalać to na wykonywanie elementów o mniejszych przekrojach, a co za tym idzie – o zmniejszonej masie. Jest to powiązane ze znaczną wytrzymałością na obciążenia statyczne oraz z znacznymi dopuszczalnymi naprężeniami.

Spawacz
Author: Aiko, Thomas & Juliette+Isaac
Source: http://www.flickr.com
Najważniejszym elementem, na jaki należy patrzeć przy spawaniu stali wysokowytrzymałych drobnoziarnistych, ulepszanych cieplnie oraz termomechanicznie walcowanych, jest utrzymanie reżimu technicznego podczas prowadzenia prac montażowych i spawalniczych . Rozumiemy przez to właściwe podejście do tych materiałów na każdym etapie – począwszy od przygotowania produkcji (przygotowanie elementów, czystość metaliczna), przez dokładność montażową z właściwymi naddatkami spawalniczymi, a także usztywnienia montażowe do spawania (istotne, żeby nie zniszczyć powierzchni detali), aż w końcu po sam proces zespawania,przeprowadzany zazwyczaj wielościegowo, w celu zagwarantowania odpowiedniej energii liniowej procesu spawania (proces spawania, a później także zespalania, uprzedzony musi być odpowiednim podgrzewaniem wstępnym, aby zagwarantować właściwy czas chłodzenia).

Praca spawacza
Author: NAVFAC
Source: http://www.flickr.com
Właściwie przeprowadzony proces zespawania dla tychstali daje właściwą odporność (i udarność) złączy spawanych dla elementów maszyn i narzędzi, które zaplanowane z użyciem bardzo trwałych materiałów, pozwalają na tworzenie znacznie mniej ważących, ale i przenoszących coraz to cięższe obciążenia, konstrukcji. Do procesu spawania powinno się wykorzystywać jedynie blachy po obróbce strumieniowej.

Jeżeli pragniesz poczytać sporo na ów temat, to przejdź na naszą kolejną stronę i dowiedz się i sprawdź (https://www.mojekonferencje.pl/balice-k-krakowa/hilton-garden-inn-balice) czegoś nowego o tym wątku.

Krawędzie spawane, które po obróbce strumieniowej będą wypalane, trzeba jeszcze oczyścić ze zgorzeliny.Elementy staliwne, kute i wypalane o dużej masie przed spawaniem należy podgrzewać „miękkim płomieniem” w równy sposób i stale, a w trakcie procesu spawania trzeba podtrzymywać temperaturę.

Inne, także bardzo interesujące szczegółowe opracowanie opisywanego tematu znajdziesz w tym miejscu. Przeczytaj koniecznie a na pewno nie będziesz żałować!

Również przy spawaniu tego typu części z cieńszymi blachami całościowa strefa spawania, tzn. tez blachy w odstępie min. 100 mm trzeba na początku podgrzać. Zaciekawiony? Te i inne informacje możesz przyswoić na różnych szkoleniach, jak szkolenia spawaczy.