Jak powinien się prezentować strój biznesowy? Co jest najważniejsze, na co koniecznie zwracać uwagę?

  • Posted on: 13 April 2018
  • By: addmean
W niektórych firmach nie ma innej możliwości, konieczny jest strój biznesowy. Co to jest? O czym musimy pamiętać przy jego zakupie?

biznesman w garniturze
Author: European People's Party
Source: http://www.flickr.com
Początkowo już dobrze zdawać sobie sprawę, iż w tej dziedzinie dżinsy i dość krótkie spódniczki nie są mile widziane, tak samo jest z kolorowymi kamieniami oraz wyrazistymi cieniami do powiek. Jeżeli gdzieś mamy tatuaże należy je zasłonić. Jeżeli chodzi o strój biznesowy to nfaktycznie takiego typu są obowiązujące w banku, więc to na tym przykładzie najbardziej korzystnie się skupić- ceneo.
To finansowa instytucja, jej klienci chcą mieć więc pewność, iż współpracują z bezpieczną i stabilną firmą. Pracownicy tak więc powinni własną postawą oraz wyglądem udowodnić, że tak istotnie jest. Jak więc mowa o stroju, to w przypadku pań najbardziej często konieczny jest żakiet, do niego spódnica lub prosta suknia. Kolory powinny być stonowane.


W tego typu miejscach jak bank obowiązujące są pewne grupy kolorów, takiego rodzaju jak popielaty, grafitowy albo czarny. Bluzki są w stanie być natomiast białe, kremowe albo błękitne. W niektórych bankach dopuszczalny jest kolor czarny, ale najbardziej często się przyjmuje, iż bluzka powinna być jaśniejsza.


W tego rodzaju stroju prezentujemy się bardziej fachowo, klienci na pewno wiedzą, że nasze podejście jest bardziej poważne, co więcej zachowanie, typu komunikacja niewerbalna wypada o wiele lepiej, niż gdyby miała miejsce w stroju bardziej luźnym- -> zobacz informacje. A co z biżuterią? Faktycznie dopuszczalny jest jeden pierścionek i obrączka lub dwa pierścionki, w czasie, jak nie posiadamy obrączki - przejdź po tym linku -. Kolczyki powinno się zakładać proste oraz dosyć krótkie, by nie rozpraszały uwagi klienta. Jesteśmy w stanie także zdecydować się na bardziej skromny naszyjnik.

mężczyzna w stroju biznesowym
Author: University of the Fraser Valley
Source: http://www.flickr.com
Biżuteria najlepiej jak jest zrobiona ze srebra albo białego złota, jednak coraz mniej firm się do tego stosuje. Czasami więc dopuszcza się możliwość złotych dodatków, zdecydowanie jednak nie polecana jest sztuczna biżuteria. Ograniczenia także odnoszą się do kamieni, cyrkonie czy diamenty jednakże są dopuszczalne. Przyjęte jest również, że włosy jakie sięgają ramion mogą być rozpuszczone, natomiast trochę bardziej długie powinny być spięte. Chodzi o to w tym, że w czasie rozmowy z klientem nasze włosy nie zasłaniały twarzy. Zwłaszcza odnosi się to do sytuacji, kiedy pochylamy się nad konkretnym dokumentem. Klient może odnieść mylne wrażenie, że chcemy coś ukryć.