Startup przedsiębiorstwa, czyli - w jaki metodę, skąd i gdzie zyskać inwestora?

  • Posted on: 18 August 2017
  • By: addmean
Czym bywa Startup, czym się charakteryzuje? Z jakiego miejsca otrzymać na niego środki - w jaki sposób się wybić? Tych każdej rzeczy się dowiesz, odczytując nasz felieton!


Startup to nic innego jak wejście jakiegoś typu biznesu na rynek - jej "rozpoczęcie" na drodze do sukcesu. Jednakże żeby to się dokonało, bardzo duo firm potrzebuje na daną okoliczność inwestora, albowiem nie jest ich stać, by wyłożyć na tę okoliczność własnych pieniędzy (mimo tej rzeczy w przypadku koło 60% rozpoczynających dopiero przedsiębiorstw, a więc ponad połowy, rozpoczynające firmy Muszą wyłożyć pieniądze same). Inwestycja w startup dla młodziutkiej firmy nie jest łatwą sprawą, chyba, że posiada się naprawdę wspaniały plan na własny przedsięwzięcie oraz nakłoni się konkretne persony (a także, zostańmy szczerzy, będzie posiadała wiele szczęścia). Istnieją jednak pewne firmy, które z ochotą pomagają rozpoczynającym biznesom, jednakże za pewnymi warunkami - polecam Prometeia Ventures.
miasta
Author: Savannah River Site
Source: http://www.flickr.com


Pojedynczymi z najważniejszych inwestorów, bywają inwestorzy startup Venture Capital (nazywani Aniołami Biznesu), którzy to przekazują pieniążki młodziutkim firmom, w zamian za pewien\pewnego rodzaju wpływ w tej firmy działalność oraz to co się dzieje biznesowi. Może się to wydawać zbyt wiele, jednakże dla niejednej firm bywa to tak nazywany "dar od nieba", gdyż jest to Jedyny metoda, aby wybić się poza konkurencję a także "stanąć na nóżki". W Polsce na obecną chwilę istnieje koło 10 sieci aniołków biznesu, w których jest koło 1000 działających inwestorów - więcej o inwestycji w start up.


Nie należy ich daleko poszukiwać, gdyż starczy sięgnąć po wyszukiwarkę internetową, oraz spróbować się z nimi porozmawiać. Nie czekaj, i znajdź inwestora już dziś!