Jakim sposobem otrzymać pieniążki na rozwój przedsiębiorstwa?

  • Posted on: 25 November 2018
  • By: addmean
Jeśli rozmyślasz o dalszym rozkwicie Twojej firmy, wprowadzaniu nowych rozwiązań, promocji zagranicznej, powinieneś mieć pojęcie, iż fundusze na tenże cel można otrzymać w ramach funduszy UE.


Dzięki wsparciu UE można rozwijać mnóstwo obszarów działalności Twojej firmy.


Dotacje unijne na rozwój firmy możemy otrzymać z Programu Inteligentny Rozwój, Projektu Polska Wschodnia a także z programu regionalnego w Twoim województwie dotowania unijne na rozwój firmy. Dofinansowanie możemy otrzymać, gdy potrzebujesz przygotować portal e-usługowy czy rozwinąć handel elektroniczny. Poza tym, unijne środki możemy określić na wprowadzenie elektronicznych systemów w ramach Twojej działalności, przykładowo dotyczących kierowania przedsiębiorstwem bądź budowania stosunków z nabywcami. Środki pieniężne możesz przeznaczyć na przykład na termomodernizację budynków przedsiębiorstwa, wprowadzanie energooszczędnych technik lub przebudowę linii produkcyjnej. Jeżeli zamierzasz pozyskiwać energię ze źródeł odnawialnych (dla przykładu montując słoneczne panele), wtenczas wydatki na ten cel także mogą być cząstką projektu. Być może wymagasz też modernizacji ogrzewania, klimatyzacji bądź wentylacji. Możesz też starać się o dopłatę projektów polegających na przykład na konstruowaniu wiatrowych elektrowni, geotermalnych lub stosujących biomasę. Jeżeli otrzymasz dotację, wytworzoną energię można przeznaczyć na cele własne, jednak nadmiary można też przekazywać do elektrycznej sieci.


wydruk


Pieniądze na potrzeby inwestycyjne są dostępne głównie w postaci pożyczek przydatna strona . Będziesz musiał je oddać, lecz dostaniesz je łatwiej aniżeli w banku, zaś warunki spłaty są bardziej korzystne. Jeśli prowadzisz firmę na obszarze wiejskim, można zaciekawić się także Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich.
W takim przypadku dofinansowanie na rozwój firmy można uzyskać w lokalnych Grupach Działania, które funkcjonują na ogół w kilku przyległych gminach. Miej na uwadze, że ze swym projektem powinieneś wpisać się w lokalne strategie.