Za jakiś czas niejeden Polak będzie musiał wysłać zeznanie podatkowe - szczęśliwie w obecnych czasach jest już to całkiem łatwe

  • Posted on: 18 August 2017
  • By: addmean
Jeszcze kilkanaście lat temu oddanie formularza PIT kojarzyło się rodakom z całkowitym snem. Nazbyt długie ogonki do urzędu oraz potrzeba wypisywania dokumentu długopisem powodowały, że ludzie dostawali białej gorączki zaledwie na sam dźwięk słowa PIT.
dokumenty podatkowe
Author: Manchester City Library
Source: http://www.flickr.com
Dziś szczęśliwie wydaje się być już o wiele przyjemniej. Zmodyfikowano te formularze, które wypełniają ludzie, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej. Wypełnienie tego dokumentu zajmuje dziś naprawdę nie więcej niż kilkanaście minut.

Na dodatek w internecie pojawiło się mnóstwo programów, które uproszczają sprawę. Trzeba odszukać portal podatnika i ściągnąć na swój komputer dobrą aplikację. Pomoże nam to bezproblemowo uzupełnić PIT - sprawdź wiecej o pitach. Podkreśli wszystkie wymagane komórki i sama zsumuje właściwe pozycje.

Rozliczenie PIT2016 nigdy wcześniej nie było tak proste. Dodatkowym atutem jest fakt, że wszelkie formularze możemy wysłać przez internet i nawet nie musimy się zjawić w Skarbówce. Nawet nasz podpis nie jest potrzebny, więc możemy zasnąć bez stresu i wcale nie przejmować się kolejkami do okienka. Mamy możliwość dokument uzupełnić i wysłać siedząc wygodnie na sofie i popijając gorącą kawę. Trzeba tylko zawczasu zorientować się jaki rodzaj PIT-u powinniśmy złożyć.Jest to niezwykle ważne, gdyż jeżeli wypełnimy błędny formularz, to na sto procent fiskus będzie do nas dzwonić i zleci kolejne uzupełnienie innego dokumentu - artykuł.