Czy programista to dobry zawód?

  • Posted on: 8 January 2019
  • By: addmean
Pieniądze rządzą tym światem - takie są realia. Ciężko zatem planując własną karierę zawodową w zupełności zapominać o kwestiach finansowych. Naturalnie są tacy ludzie, którzy sądzą, że pieniądze nie są takie istotne, ale definitywna większość ludzi musi niemało zarabiać, choćby po to, aby bez spóźniania się spłacać zobowiązania bankowe.


No dobrze, w takim razie jakie zawody mogą dać niezłe życie zawodowe? Moim zdaniem w dalszym ciągu czymś godnym większej uwagi jest programowanie. Generalnie programiści mają możliwość zarabiać niezłe pieniądze.

nauka zawodu
Author: DoDEA
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście żyją na tym świecie różni programiści, a więc nie w każdym przypadku wyciągają spore pieniądze, ale tak czy siak w żadnym razie nie możemy uważać, że programista nie jest w stanie fajnie się urządzić. W naszym pięknym kraju - Warszawa albo Poznań, lecz także za granicą. Uważam, iż myślący programiści muszą szukać dla siebie jakichś nisz. Przykładowo pisanie aplikacji na androida jak - w końcu aplikacje na Androida są bardzo dobrym biznesem. Pewnie biznes jest warty grube miliardy, więc jest wielki popyt na zdolnych programistów - płace również są całkiem spore.Znalezienie niszy to podstawa - nawet kiedy utracimy pracę w jednej firmie, nasze niepopularne umiejętności sprawiają, że bez długiego zwlekania na spokojnie natrafimy na tego pracodawcę, któremu przypadniemy do gustu. Trzeba także podążać za nieustannie zmieniającymi się trendami. Czyli dzisiaj na czasie jest projektowanie aplikacji mobilnych - choćby na właśnie Androida, lecz zapewne pojawią się nowe możliwości. Można śmiało powiedzieć, że jeżeli mamy duże umiejętności programistyczne, a do tego chłonny umysł, możemy nieźle zawojować świat. Nie przesadzam!

Warto także wiedzieć, iż programowanie ciągle się zmienia, więc nie jest tak, że nie musimy ciągle zwiększać własnych horyzontów. Choć zapewne każdy programista, którym mam nadzieję już niedługo zostaniesz, to ta osoba, która w zasadzie orientuje się w tym wszystkim. A więc już krótko podsumowując: być może są ciekawsze zawody, niż programista, lecz moim zdaniem bez dwóch zdań warto poszukiwać szansy właśnie w świecie programowania. Jednakże tak czy siak decyzja należy tylko do Ciebie. Mam nadzieję, że postąpisz w sensowny sposób, później absolutnie niczego nie będziesz żałował.