Kto mógłby pracować na stanowisku kierownika działu personalnego oraz jakie są jego obowiązki?

  • Posted on: 28 November 2018
  • By: addmean
Każda korporacja, jaka zatrudnia większą ilość członków personelu powinna także posiadać specjalistę, który będzie zajmował się obsługiwaniem spraw z nimi związanych.
Tego typu manager działu personalnego posiada bardzo szeroki zakres obowiązków, jednak nie powinien wszystkich robić samodzielnie, ponieważ działa z poddanymi sobie fachowcami.


nauczyciele
Source: flickr.com


Do zadań osoby, która pracuje na stanowisku HR manager należy m.in. inicjacja kursów i konferencji dla pracowników w celu podwyższenia ich umiejętności zawodowych, wyznacza obowiązki dla konkretnych stanowisk czy organizuje cykl naboru. Utrzymuje stały kontakt z Urzędem Pracy czy też ośrodkami, które zajmują się doradztwem personalnym. Skrót (a gdy potrzebujesz dobrego systemu do HR> idź do serwisu https://behavio.pl/)HR oznacza po rozwinięciu "human resources", zatem taki manager może w granicach swych kompetencji zajmować się również awansowaniem członków personelu, a również prowadzić szereg różnych działań. Mimo, że praca na stanowisku HR manager to praca w biurze, ze względu na specyfikę poszczególnych obowiązków, odbywa się ona w wielu miejscach.


Osoby, które chcą pracować na tym stanowisku, powinny skończyć wyższe studia na uczelni ekonomicznej na wydziale zarządzanie i marketing lub podobnym. Powinien ponadto mieć obszerne doświadczenie w zarządzaniu zespołem pracowników oraz posiadać dużą wiedzę z wielu różnych dziedzin. Pensje szefa ds. personalnych kształtują się w przedziale 5-10 tys. złotych brutto.
Ponadto warto wspomnieć, że HR manager dopomaga pracownikom w wytyczaniu ich ścieki zawodowej. Od takiego managera w pewnym stopniu może zależeć przyszłość całej korporacji.