Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/artandsoulstudio.net/includes/menu.inc).

Analiza wymagań dla nowomodnych rozwiązań IT

  • Posted on: 16 November 2018
  • By: addmean
Prince2 to znana oraz zalecana metoda zarządzania projektami, jaka jest oparta na produktach. Aktualnie prince2 jest wykorzystywana praktycznie wszędzie, ponieważ metodę tą wolno zastosować w wielu projektach różnego rodzaju o odmiennej wielkości. Nazwa Prince2 dokładnie znaczy Projekty Sterowalne W Środowisku i jest skrótem od angielskiego wyrażenia Projects In Controlled Environments.
zarządzani projektem
Author: U.S. Army Corps of Engineers
Source: http://www.flickr.com
Metoda ta jest tak skuteczna, bowiem cechuje ją procesowe podejście do nadzorowania projektami. Prince2 w niezmiernie szczegółowy i sprecyzowany sposób określa aż siedem procesów najważniejszego rzędu, a te z kolei dzielą się na osobne podprocesy, takie jak strategiczne zarządzanie projektem, kierowanie etapem, zapoczątkowywanie projektu i mnóstwo innych.

Rzecz jasna wszelkie te procesy i podprocesy są starannie i skrzętnie objaśnione, w związku z tym jeżeli jesteś szerzej zainteresowany tym tematem to serdecznie zachęcamy do osobnego zgłębienia tejże sprawy. Bez wątpliwości informacje, jakie odszukasz na temat metody prince2 okażą się dla Ciebie nie tylko interesujące, ale też bardzo praktyczne i pożyteczne.
Prince2 to też metoda nazywana jako analiza wymagań,
zarządzanie projektem
Author: Nguyen Hung Vu
Source: http://www.flickr.com
gdyż oferuje ona najlepsze praktyki w zarządzaniu projektami informatycznymi, aczkolwiek w dzisiejszych czasach jest ona dodatkowo stosowana w innych obszarach, a wszystko to dzięki jej dużej skuteczności - . Jako ciekawostkę warto dodać, iż metoda ta ma swój start w latach siedemdziesiątych, gdy przez prywatną firmę Simpact System Limited została zaprojektowana metoda PROMPT.

Metodę tą urozmaicono następnie o sprawę zarządzania jakością i właśnie tak narodził się Prince. W roku 1996 po raz pierwszy pozostała opublikowana nowsza metoda, to znaczy omawiana przez nas metoda (czytaj więcej) prince2. Nie da się ukryć, że niesłychanie prędko poczęła zyskiwać sobie obfitą popularność, szczególnie w Wielkiej Brytanii, aczkolwiek dziś jest ona oczywiście znana już praktycznie na całym świecie. W 2009 roku wydano także nowiutką wersję prince2.