Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/artandsoulstudio.net/includes/menu.inc).

Czy obecnie należałoby kupić laser fibrowy?

  • Posted on: 14 May 2019
  • By: addmean
Jednymi z pionierskich nowoczesnych znakowarek na tutejszym rynku był fiber laser. Jest to urządzenie, które cieszy się dużą popularnością w branży. Dlaczego tak się dzieje? Otóż dlatego, że lasery fibrowe są pierwszorzędnymi urządzeniami, które sprawdzają się zarazem jako urządzenia do niepowierzchownego grawerowania metalu, jak i dobrze sprawują się na liniach wytwórczych. Ich gigantycznym atutem jest to, że czerpią skąpe ilości energii, prawie nie potrzebują obsługi oraz mają duży czas użytkowania.
Author: Marco Hamersma
Source: http://www.flickr.com
Fibrowy laser niewątpliwie aktualnie jest godnym polecenia urządzeniem. Świadczą o tym jego rozliczne właściwości, które sprawiają, że jest bardzo konkurencyjny w porównaniu z innymi urządzeniami. Wielką cechą tego urządzenia jest to, że daje możliwość jego współdziałania ze zwykłym laptopem lub nawet komputerem PC, który ma na stanie oprogramowanie Windows. Kolejną zaletą jest to, że własne oprogramowanie lasera fibrowego bardzo łatwo współdziała z innymi programami, które posiadamy w laptopie. Przykładowo porządnie współdziała z programami: Corel, Autocad czy Photoshop.

Dzięki temu operowanie urządzeniem za pomocą laptopa jest mniej wymagające niż dawniej. Co różni technologię YAG z technologią fiber laser? Otóż technologia YAG nie dopuszcza takiej wyrazistości i dokładności kształtów. Technologia fiber laser praktycznie daje dokładne i wyraziste kształty, co czyni ten gatunek urządzeń bardzo konkurencyjnymi. Dodatkowo dużą zaletą jest to, że wiązanka lasera może być skupiona do niewielkiej średnicy. To daje taki efekt, że jest zwiększona siła lasera co przekłada się na efektywniejszą pracę w czasie głębszego grawerowania. Więcej informacji tutaj - zalecany laser fiber.

Jeśli zaabsorbował Cię opublikowany w tym miejscu materiał, bez wahania zobacz jeszcze towarzyszące informacje (https://franklincovey.pl/motywowanie-pracownikow/) - one też są godne polecenia.

laser
Author: Barta IV
Source: http://www.flickr.com
Praca w tej technologii jest nie tylko bardziej dokładna, ale dzięki większej mocy urządzenia również szybsza. A w współczesnych czasach czas bez cienia wątpliwości należy do najwartościowszych aktywów. Wyszczególnione zalety nie są jednak najważniejszymi. Otóż najistotniejszą zaletą tego urządzenia jest bezprecedensowy czas pracy źródła lasera. W tym urządzeniu może równać się ponad 100 000 godzin. Ta właściwość i inne wyszczególnione powyżej czynią to urządzenie godnym polecenia, bo na tle konkurencji wyróżnia się nietuzinkowymi parametrami pracy, jak i dokładnością i szybkością wykonywania czynności.