Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/artandsoulstudio.net/includes/menu.inc).

Masz firmę i musisz przeprowadzić kampanię reklamową – zobacz, co może być ci potrzebne

  • Posted on: 18 April 2019
  • By: addmean
Świat ewoluuje, każdego roku rozwija, pędzi do przodu. A wraz z tym biznesy, które pragną się utrzymać. Jeszcze kilka lat temu reklama równała się jedynie z bytnością w gazecie. Dzisiaj prócz papierowej, jest radiowa, internetowa, video, telewizyjna. W tych pozostałych nie starczą jedynie słowa.

Studio nagrań
Author: Audio Mix House
Source: http://www.flickr.com
Bardzo ważny okazał się także obraz i dźwięk, które oddziaływają na nasze emocje. Już przed laty udowodniono, że kupna danego towaru dokonuje się pod wpływem emocji. Dokładnie w tym okresie rozwinęła się między innymi muzyka do reklamy. Musiała stać się nieodłącznym elementem obrazu, współgrać z nim. W zależności od towaru, sposobu reklamowania, a także kanału, w którym jest nadawana (przykładowo – radio czy TV), musi być idealnie dobrana – tempo, wysokość dźwięku, chwilowe wyciszenie.

Muzyka do reklam w dzisiaj to nie jedynie dorzucone do spotu znane i uwielbiane hity (oczywiście, one nadal działają na klienta – każdy człowiek woli buszować po sklepie, gdy w uszach słyszy nuty znanej piosenki). Dzisiaj to ciężka praca zespołu ekspertów, który tworzy dźwięki, scala je z obrazem, dokonuje wcześniej testy na danej grupie odbiorców. Muzyka do reklam stała się sztuką, zasadniczym składnikiem spotu. To dzięki niej reklamy są lepiej odczytywane. Dopracowały się nawet nagród i specjalnych przeglądów (nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie).


Co ciekawe – dziś nawet znane zespoły i soliści biorą udział w reklamach. Zgadzają się na wykorzystanie swych piosenek, tworzą całkowicie nowe lub przerabiają obecne (znana każdemu ze stacji radiowej muzyka + nowe, dostosowane dookreślonego towaru słowa).

Przemysł reklam to ogromne pieniądze. Wyemitowanie spotu nie należy do najtańszych form reklamy.

Gdy poszukujesz dokładnych danych, nie zwlekaj, tylko sprawdź pod tym linkiem (https://septemberevents.pl/). Odnajdziesz na niej wszelkie potrzebne informacje.

Wykazano jednak, iż ma większą siłę przebicia niż media papierowe. Stąd tak spora popularność internetowych reklam video, radia jak również TV. By zachęcić potencjalnego kupca do zakupu, należy wpłynąć na jego stan emocjonalny. A nic tak świetnie nie wpływa jak perfekcyjne połączenie obrazu i dźwięku.