Dzisiejsze normy wpływające na bardziej komfortową pracę

  • Posted on: 16 November 2018
  • By: addmean
W obecnych czasach w każdym miejscu standardy związane z pracą powinny być na podobnym poziomie. Czy tak jest? Odpowiedź brzmi nie. Jednak istnieją firmy, które chcą żeby nie tylko to, co przekazują klientom okazywało się na bardzo wysokim poziomie, ale również żeby pracownicy mieli poczucie komfortu w swojej pracy. Dlatego między innymi dodatki związane np. z opcją pójścia na basen czy do spa sprawia, że pracownik zupełnie inaczej podchodzi do tego, co mado zrobienia w miejscu pracy.
Praca przy komputerze
Author: AlphaLab Startup Accelerator
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli po pracy pracownik (zobacz także opracowanie: ocena ryzyka zawodowego sprzedawca) ma możliwość naprawdę fajnie wypocząć, bez opłat za siłownię czy saunę, to podejście do pracy zmienia się o jakieś sto osiemdziesiąt stopni. Nie mówiąc już o firmach, które uważają, że masaż w pracy jest również dobrym pomysłem na poprawienie stanu psychofizycznego osób zatrudnionych. Wielu ludziom zdaje się, że działanie na komputerze to praca, która nie wymaga wysiłku. Jednak utrzymanie ciała w określonej pozycji przez kilka godzin jest katorgą. Tak, więc idealną opcją okazuje się masaż w ciągu pracy. Firmy, które mają tego typu udogodnienia, widzą zwiększoną produktywność osób zatrudnionych.Dostosowanie stanowiska pracy do możliwości osoby zatrudnionej

Obecnie normy BHP to nie wszystko. Teraz zwracać uwagę uwagę na wiele więcej czynników niż te zapisane w kodeksie BHP. Pracownik powinien sam wymagać tego, żeby ergonomia pracy w biurze była zachowana. Bo w dzisiejszych czasach pracownik (zobacz wypowiedzenie pracy) powinien sam posiadać informacje związane z tym, co faktycznie jest dla niego dobre, a co sprawia, że w czasie pracy dana osoba czuje się niekomfortowo. Gdy słyszymy o schorzeniach zawodowych prawie nigdy nie myśli się o chorobach , które są wywołane pracą siedzącą.

A prawda jest taka i w biurze można nabawić się kontuzji , które wykluczą ludzi na lata z jakiejkolwiek aktywności. Dlatego tak ważne jest żeby wszystkie miejsca pracy były we właściwy sposób dostosowane indywidualnie do osoby zatrudnionej. Jeśli któreś stanowisko nie spełnia określonych wymogów, to należy je dostosować. W innym wypadku praca w biurze okażę się katorgą, a to odbije się na efektach działań pracowników. Trzeba mieć na uwadze to, że zdrowy pracownik to osoba, której chce się robić wszystko z korzyścią dla uczciwego pracodawcy.
Tags: