Interesujące miasta wschodniej części naszego kraju. Czy to trafiona destynacja na weekendowy wypad? Co powinniśmy zwiedzić?

  • Posted on: 23 November 2018
  • By: addmean
Weekendy wakacyjne jawią nam się jako idealny czas na krótsze wypady w ciekawe miejsca. Nic dziwnego, pogoda kusi, by spędzić czas poza domem. Dobrze jest wykorzystać wakacyjną aurę na poznanie swojego kraju.


Weekend to doskonały moment na krótkie wycieczki po Polsce. Osoby, które zwykle marzą o dalekich wyprawach, mogą być zaskoczone jak dużo Polska może zaoferować. Szczególnie niedocenione są wschodnie części Polski. Mają one jednak całkiem sporo do zaoferowania. Dobrze jest zwrócić uwagę na miasta, jakie nie są jakoś specjalnie rozreklamowane. Przykład to Rzeszów. Miejsce do spania w tej miejscowości znajdziemy z łatwością, choćby Hotel Rzeszów Galeria - tutaj to miejsce, w którym dobrze jest się zatrzymać podczas weekendu. Warto samemu udać się na eksplorowanie miasta, z pewnością punktem wartym odwiedzenia jest rynek. Możemy w tym miejscu podziwiać sporo odrestaurowanych kamienic. Nie zapominajmy o podziemiach, które są miejscem niezwykle interesującym. Dawniej służące do przechowywania na przykład wina. Obecnie, otwarte w części dla zwiedzających. Jeśli chodzi o hotel (zobacz i porównaj) Rzeszów zaoferuje nam parę wartych polecenia miejsc.
Nie można ominąć Lublina. To świetne miejsce właśnie na weekendowy wypad. Piękna zabudowa, wiele ciekawych pod względem architektonicznym oraz historycznym budynków, zachęca do długich spacerów. Ładnie odrestaurowane bramy, miedzy innymi Brama Grodzka, doprowadzą nas na obszar Starego Miasta. Osoby zainteresowane historią, na pewno zatrzymają się na dłużej w Muzeum na Majdanku.
To miejsce skłaniające do chwili zadumy. W Lublinie można znaleźć coś tak dla ciała jak i dla ducha. Warto odwiedzić to niedoceniane przez wiele osób miasto.