W przypadku kiedy poszukujesz zajęcia, gdzie sam sobie będziesz przełożonym, możesz zostać agentem od ubezpieczeń

  • Posted on: 16 November 2018
  • By: addmean
Niejeden człowiek pragnie być samemu sobie szefem oraz decydować, ile zarobi. Taką możliwość oferuje praca w charakterze agenta ubezpieczeniowego. Dziś ten zawód może pochwalić się znacznym wzięciem, ponieważ ludzie lubią swobodę działania i luźne pory pracy. Na wspomniany zawód nierzadko ważą się osoby młodsze albo uczące się, które pragną sobie dorobić, lecz nie mogą wziąć posady na zwykłym etacie.


To posada idealna dla ciebie
Kto
laptop w pracy
Author: Fabian Linzberger
Source: http://www.flickr.com
odnajdzie się w charakterze agenta ubezpieczeniowego? Z pewnością każda osoba, której nie pasują stałe godziny wykonywania obowiązków i która woli samodzielnie zdecydować, ile czasu pragnie poświęcić na zajęcia zawodowe. Jeżeli kogoś interesuje tego typu praca (czytaj tutaj) agent ubezpieczeniowy okaże się posadą optymalną, ponieważ nie ma tu stałych pór działania - polecana praca dla agenta ubezpieczeniowego. Każdy agent osobiście decyduje, kiedy ma czas, aby spotkać się z kontrahentem. To duże ułatwienie w przypadku osób, które nie są w stanie pozwolić sobie na stałe godziny pracy, jak bywa przykładowo w przypadku matek wychowujących małe dzieci. Dzięki podobnemu modelowi pracy mogą dostosować godziny wykonywania obowiązków do czasu, kiedy będą mieć z kim zostawić pociechę.

Co trzeba zrobić, aby być takim agentem?
Dość często w codziennej gazecie lub w sieci można zauważyć oferty, w których poszukiwani są agenci ubezpieczeniowi - najnowszy artykuł. Żeby zdobyć taką posadę można również udać się do towarzystwa ubezpieczeniowego i spytać czy prowadzona jest rekrutacja na takie stanowisko. Następnie trzeba przejść wymagane szkolenie, które kończy egzamin.
praca
Source: pixabay
Pozytywne przejście wspomnianego szkolenia oraz egzaminu oznacza otrzymanie licencji agenta ubezpieczeniowego. W momencie, jeżeli posiada się już taką licencję, można podpisać umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym oraz wyszukać lokal pod własne biuro. Od tego momentu agent może zdobywać klientów i sprzedawać różnorakie usługi związane z branżą ubezpieczeń. Jego zarobki są uzależnione od wypracowanych efektów. Im więcej umów podpisze albo kontrahentów obsłuży, tym większe zyski może osiągnąć. Dlatego taka profesja okaże się idealną opcją dla osób ambitnych, które nie lękają się ciężkiej pracy. Przy podobnych działaniach znakomicie sprawdzają się pracownicy zdecydowani, komunikatywni, posiadający dar przekonywania. To posada, która opiera się na ciągłych kontaktach z innymi ludźmi, więc najlepiej w niej poczują się osoby otwarte.