Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/artandsoulstudio.net/includes/menu.inc).

W dzisiejszych czasach niezbędne są konkretne projekty i wybitni fachowcy

  • Posted on: 5 March 2019
  • By: addmean
Obecnie niezbyt liczą się średniej jakości projekty, tak samo jak nie ma miejsca dla fachowców, którzy umieją „trochę tego i trochę tamtego”. Tak w rzeczywistości najważniejsze są projekty ambitne, rewolucyjne lub choćby solidne, a także ludzie, którzy są w stanie zarządzać takimi projektami. To jest tak naprawdę umiejętność, aby połączyć te dwie sfery, właściwych narzędzi i odpowiednich ludzi na właściwych miejscach. To zdecydowanie gwarantuje najlepsze rezultaty.


szkolenie
Author: Sarvodaya Shramadana Movement
Source: http://www.flickr.com
Jak to właściwie osiągnąć? Nie ma na to prostej recepty, ponieważ nieczęsto rodzą się ludzie o niezwykłych umiejętnościach. Nic jednakże straconego, gdyż nie każdy musi być od razu genialnym człowiekiem, najbardziej istotne są różnorodne szkolenia, które zaprowadzą nas do tego celu. Jeśli chodzi o zarządzanie poważnymi projektami, to najbardziej pożądane certyfikacje to prince2 egzamin i Cobit 5.

Prince 2 to zarządzanie projektami, metodyka oparta na produktach. Co istotne, stosować ją możemy, żeby zarządzać i sterować projektami różnego rodzaju i różnej wielkości. Metodyka Prince 2 została pierwszy raz opublikowana w 1996 roku, jako standardowa metoda zarządzania projektami, jakie mogą pochodzić z różnych biznesowych gałęzi.

Dzięki swojej niezawodności szybko stała się bardzo popularna, na przykład w Wielkiej Brytanii stała się powszechnie stosowaną metodą. Ciągle jednakże zyskuje duże uznanie na całym świecie. Najważniejsze w tej metodzie jest źródło, czyli PROMPT – Project Resource Organisation Management Planning Technique. To projekty informatyczne opracowane w latach siedemdziesiątych przez prywatną firmę Simpact Systems Limited. W późniejszym czasie wzbogacono tę metodykę o zarządzanie jakością. Na szkolenia zakończone egzaminem można się zapisać na stronie

Cobit 5, to program ceniony na całym świecie. Zapewnia on pogląd biznesowy (end-to-end) w temacie zarządzania przedsiębiorstwem. Skupia się na firmach z dziedziny technologii informacyjnych wysuwając na pierwszy plan centralną rolę informacji i technologii w kreowaniu wartości dla przedsiębiorstw każdego typu. Cobit 5 to solidne zasady, narzędzia analityczne, modele i praktyki, jakie definiują najlepsze przywództwo, znajdują się w tym też wytyczne pochodzące od ekspertów i przedsiębiorstw w dziedzinie zarządzania informacją całego świata.

Jeżeli według Ciebie opublikowany tekst jest ciekawy, to przeczytaj również pomocne źródło (http://www.pischool.pl/angielski/), które posiada intrygujące dane - one zapewne Cię zaciekawią.Cobit 5 zapewnia najistotniejsze wytyczne dla personelu wykonawczego, a również dla osób, jakie podejmują ważne decyzje odnoszące się do korzystania z technologii. Program wspomaga liderów wielu firm, aby zaspokoić wymagania każdego z interesariuszy w całym przedsiębiorstwie, maksymalizacje również w sposób profesjonalny wartość otrzymaną z informacji i technologii.