Los młodego właściciela firmy

  • Posted on: 16 November 2018
  • By: addmean
Nie wychodzi Ci na etacie, nie trafiasz w miejsca, w które pragnąłbyś trafiać. Ciężko Ci jest się wpasować w wymagania rynku pracy. Skończyłeś studia, które nie napawają do optymizmu w dziedzinie znalezienia ciekawej pracy, ale stale się starasz. W końcu dajesz sobie spokój, trafiasz na kolejną propozycję pracy za marne pieniądze. Już sobie myślisz, czy tylko tyle jesteś wart, przecież czujesz w sobie ogromny potencjał. Dość tego, w końcu obwieszczasz całemu światu, wszystkim jeszcze udowodnię, zaczynam działać na własną rękę.


Grupa biznesmenów
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Lecz nie zakładasz od razu działalności gospodarczej, gdyż to by było bez sensu. Co prawda, można płacić przez dwa lata mniejszą kwotę, ale to i tak może być dużo na sam start. No więc, zamiast biec do odpowiedniej instytucji, aby otworzyć firmę spokojnie rozwijasz swój biznes bez żadnych zobowiązań. No tak, ubezpieczasz się tylko zdrowotnie, żeby na wypadek jakiegoś incydentu nie ponosić ogromnych kosztów leczenia, ale ciekawa strona dalej już jest z górki, myślisz sobie... Czy na pewno?


Od razu zauważasz, że niestety nie, przecież należy się wypromować. Jesteś grafikiem i masz fajne portfolio, ale co z tego, jeśli nikt nie może Cię znaleźć w internecie. Oczywiście, aktualnie wszystko w Internecie, nie sposób od tego uciec. Próbujesz jednakże metodą tradycyjną, która wymaga trochę odwagi i przebojowości – wydzwaniasz do różnych przedsiębiorstw z propozycją nawiązania współpracy. Niektórzy odpowiadają,
Mężczyzna w garniturze z telefonem
Author: Zuerichs Strassen
Source: http://www.flickr.com
że oddzwonią, niektórzy proszą o portfolio, ale następnie się nie odzywają, a jeszcze inni od razu Cię zbywają. O, nawet jednak pewna firma chce z Tobą podjąć współpracę, lecz myśleli, iż chcesz jedynie podjąć bezpłatny staż...

No tak, później kupujesz reklamę w sieci internetowej, jesteś widoczny, zaczynasz zarabiać. W końcu, po paru miesiącach postanawiasz założyć firmę. Kiedy już tego dokonałeś udaje Ci się płacić ZUS i być ciągle na solidnym plusie. Ale znów pojawia się następna trudność – księgowość. Sam sobie z tymi zagadnieniami nie poradzisz. Pochodzisz z Wrocławia tak więc wyszukujesz ofert przez Internet, wpisując usług księgowe Wrocław lub księgowość Wrocław (godna polecenia księgowość we Wrocławiu) i odnajdujesz... wiele wyników. W końcu po paru miesiącach zdajesz sobie sprawę, że wybrałeś dobrze. I tak się kręci życie młodego przedsiębiorcy. Aha, prawie by zapomniał, że będziesz miał kontrolę... Już miałeś? Aha, to gratuluję! Nie było tak źle, co nie? No to szykuj się niedługo na kolejną.