Szkolenia i inne sposoby dokształcania niezbędne są, żeby być fachowcem w konkretnej dziedzinie. Czy na pewno?

  • Posted on: 16 November 2018
  • By: addmean
Od dawien dawna ludzie się dokształcali, tak mamy do dziś, jednak w XXI wieku metody kształcenia przybrały już troszkę inny kształt.

Dzisiaj nie ginie się na bitwach, jak w okresie Troi, bo ten korty nas przygotowywał nie wspomniał, iż do dzidy dobrze jest też zabrać tarczę. Kiedyś zdobywaliśmy wiedzę przez praktykę, obecnie uczymy się teorii, którą później wzbogacamy praktyką.

szkolene
Author: Open Knowledge Foundation
Source: http://www.flickr.com
Dziś nie potrzeba nam krzemienia oraz litej skały aby móc robić notatki, teraz mamy zeszyty, notatniki, komputery, obecnie mamy kursy i szkolenia, dajmy na to zarządzanie bezpieczeństwem żywności szkolenie, całe mnóstwo, dużo za darmo, z których nawet nie potrafimy skorzystać. Dziś także krąży swego rodzaju pewność, że to, co jest darmowe, na pewno\z pewnością jest gorszej, jakości, że niczego się z tego nie dowiem.

Co ciekawe, gdyby dać zwykłemu Kowalskiemu, który chce się nauczyć łowienia ryb, za darmo dwa szkolenia: pierwszy - "W jaki sposób być mistrzem w łowieniu ryb" oraz drugi, taki sam - "W jaki sposób być mistrzem w łowieniu ryb" z drobnym drukiem umieszczonym w górnym rogu "sugerowana cena detaliczna: 379 zł", to na pewno chwyciłby ten drugi, bo w dzisiejszych czasach wartość dyktuje cena. Warto natomiast pamiętać, że wszystkie szkolenia są warte tyle samo, nim ich dokładnie nie przeanalizujemy.

Z kolejnej strony, darmowe kursy są robione w różnorakich dziedzinach, lecz nie wszystkich. Te bardziej specjalistyczne, jak lean management szkolenia wymagają od uczestnika już jakiegoś wkładu pieniędzy. Gotówka, którą inwestujemy w takie kursy z pewnością zwróci nam się z nadwyżką, jednak trzeba sporo pracy, żeby otrzymać dobre rezultaty. W ten sposób mamy dość prosty podział na dwa rodzaje szkolenia: bezpłatne i płatne (Zapoznaj się z ofertą szkoleń z zarządzania bezpieczeństwem żywności).szkolenie
Author: NAVFAC
Source: http://www.flickr.com
W dużej ilości branż z łatwością znajdziemy szkolenia, za które nic nie zapłacimy, jak i te, które będą nas kosztować sporo. Jednakże, jeśli chcielibyśmy się rozwijać w danej tematyce musimy inwestować w jeden, oraz drugi rodzaj kursów. Niestety nie jest tak, że szukając jedynie darmowych kursów będziemy w stanie dokładnie zagłębić się w fascynujące nas kwestie. Chodzi o to, iż najczęściej ci dobrzy fachowcy w swojej dziedzinie sporo liczą sobie za włąsną wiedzę. Nie poddawajmy się gdyż w końcu okaże się, że taka inwestycja przyniesie nam oczekiwane korzyści.