Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/artandsoulstudio.net/includes/menu.inc).

Wybudowanie chłodni sporo kosztuje, dlatego bardzo popularne jest korzystanie z wynajmu

  • Posted on: 18 March 2019
  • By: addmean
Lato to dla jednych okres wymarzonego wypoczynku, dla innych okres intensywnej pracy. Mowa rzecz jasna o rolnikach i sadownikach, którzy w latem mają wiele do zrobienia, jako że największy wysyp plonów ma miejsce właśnie w tych najgorętszych miesiącach roku. Dotyczy to zwłaszcza zbiorów z drzew i krzewów owocowych, najróżniejszego typu. Zbiory jednak to nie wszystko – po zbiorach jest jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia nim owoce trafią na nasze stoły.

To, jakie etapy bierze się pod uwagę zależy oczywiście od zbieranych owoców, jednakże w większości jest to następnie ich sortowanie i rzecz jasna magazynowanie. W tym ostatnim przypadku sprawa nie jest prosta, ponieważ owoce trzeba magazynować w odpowiednich warunkach. Jednym z nich jest oczywiście niska temperatura, aby zbiory nie uległy szybkiemu zniszczeniu. Nie wszystkie przedsiębiorstwa skupujące owoce mogą sobie pozwolić na posiadanie swojej własnej chłodni. Jej wybudowanie sporo kosztuje, a do tego należy doliczyć wydatki na późniejszą eksploatację. Stąd też popularniejsze jest korzystanie z wynajmu.

chłodnia
Author: Steve Snodgrass
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście na wynajem chłodni firmy mogą pozwolić sobie o wiele częściej, ponieważ jest to tańsze rozwiązanie. Dotyczy to zarówno chłodni stacjonarnych, jak i mobilnych, a więc auto chłodni, gdzie można bez problemów przewozić rozmaitego typu towary, wymagające w trakcie przewożenia niskich temperatura. do tego celu wykorzystuje się odpowiednio przystosowane auta typu vany, busy, czy ciężarówki. Ich podstawowe wyposażenie stanowi agregat chłodniczy oraz ściany zrobione z izolacji izotermicznej, dzięki czemu w pojeździe może być utrzymana wymagana temperatura przez cały czas.Wynajem chłodni nie tylko taniej wychodzi niż jej budowa, ale jest też prostsze, gdyż nie musimy myśleć o jej wybudowaniu, a następnie o przestrzeganiu norm, które należy zachować. Przedsiębiorstwa oferujące tego typu wynajem bez problemów wyszukamy w sieci, gdzie reklamują się zarazem wynajmujący auto chłodziarki, jak i właściciele kontenerów i właściciele całych nieruchomości przeznaczonych pod chłodnię. Warto przeanalizować jak długo wybrana firma działa na rynku i jakie udostępnia certyfikaty potwierdzające jakość proponowanych usług.