Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/artandsoulstudio.net/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu linkowanie jest tak istotne?

  • Posted on: 13 April 2019
  • By: addmean
Już w początkowej fazie projektowania witryny warto zadać sobie kluczowe pytanie: jakim sposobem użytkownicy sieci mogą dowiedzieć się o jej funkcjonowaniu? Odpowiedzią na to zagadnienie jest SEO. To aktualnie najlepsza, zapewniająca prognozowane rezultaty nowoczesna forma promocji.

SEO
Author: Paloma Gómez
Source: http://www.flickr.com
Świadomość użytkowników sieci wzrasta coraz bardziej co sprawia, iż frazy, tematy zagadnień przy wyszukiwaniu są coraz bardziej precyzyjne. O ile jeszcze niedawno pozycjonowanie było w pewnym sensie koniecznością dla e-sklepów, na dzień dzisiejszy powinny zapoznać się nim wszystkie osoby prowadzące strony internetowe. Ostatecznie przyjęliśmy do wiadomości, iż przykładanie wagi jedynie do szaty graficznej, nie jest gwarancją sukcesu.

Pozycja strony w wyszukiwarce wyraźnie wpływa na liczbę jej odsłon. Im wyższa, tym większa rozpoznawalność marki. Dotarcie do grupy docelowej, to następny argument in plus. Pozycjonowanie stron obejmuje nie tylko tworzenie listy słów kluczowych.Zasadnicze znaczenie ma również linkowanie, czyli umieszczenie linka z adresem naszej domeny na obcej stronie internetowej. Prawidłowo linkowany blog ma coraz wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania co wpływa na ruch na stronie. To ma wpływ na zyski i skutkuje pozyskaniem nowych odwiedzających. Rozróżniamy dwa podstawowe typy linków: rel nofollow i dofollow. Co mówią te terminy?

Internet, kabel
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W przypadku linków dofollow: gdy strona A ma lepszy ranking SEO niż strona B to link dofollow z A do B pomaga B w osiągnięciu wyższego statusu SEO w ogólnym indeksowaniu.

Linki nofollow to rodzaj linków również ważnych dla pozycjonowania. Ogólna liczba linków jest uwzględniana w uzyskaniu wysokiej pozycji SEO bloga. Wszystkie linki nie powinny być dofollow, gdyż wygląda to sztucznie i bardzo podejrzanie dla przeglądarek internetowych.

Musimy więc z umiarem stosować nofollow i dofollow. Nie zapominajmy jednak, że najważniejsza jest treść bloga. Nawet linki nam nie pomogą jeśli nie będziemy regularnie dodawać nowych wpisów.