Jak przygotować odpowiednią promocję restauracji w internecie, by przychodzili do niej klienci? O czym pamiętać?

  • Posted on: 5 July 2018
  • By: addmean
Wykreowanie właściwej i efektywnej strategii marketingowej w internecie to nie zawsze proste zadanie, szczególne dla właścicieli restauracji, jacy większość czasu i energii inwestują w organizację pracy w lokalu. Stworzenie profesjonalnego planu jest w stanie nawet potrwać parę miesięcy, a jak wiemy ciężko znaleźć tyle czasu.

Więc, jak mamy własną restaurację, od razu powinniśmy starać się zwiększać sprzedaż. Skuteczny marketing (www.dcn.pl) restauracji to gwarantuje.Dość wielkie znaczenie ma strona internetowa restauracji. Powinna być jak najbardziej przejrzysta oraz czytelna, muszą tam być najbardziej istotne informacje, takiego typu adres lokalu, numer telefonu oraz aktualne menu. Jak restauracja (więcej informacji) prowadzi sprzedaż z dowiezieniem jedzenie do klienta, to powinny być informacje, gdzie i w jaki sposób odbywają się dostawy. Powinniśmy też pomyśleć o nowych technologiach, przykładowo interesujące oprogramowanie gastronomiczne do obsługi zamówień internetowych jest w stanie sprawić, iż strona www będzie kolejnym kanałem dystrybucji.

wnętrze restauracji
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Podobnie powinniśmy skorzystać z możliwości wifi w naszym lokalu, jak klient loguje się do internetu, to znajduje naszą stronę, z której może dowiedzieć się paru praktycznych rzeczy. Tego typu wifi reklama ma coraz więcej entuzjastów. Dobrze również wiedzieć, iż nim klienci poznają stronę internetową naszej restauracji, powinni najpierw ją znaleźć. Stąd więc niezbędne są właśnie wifi reklama oraz reklama online. Kampanie w wyszukiwarkach perfekcyjnie uzupełniają standardowe działania reklamowe, jakie mają ponadto ogromną zaletę, czyli zwrot z inwestycji w kampanię jest świetnie mierzalny. No i jak najbardziej, aby osiągnąć sukces należy przyciągnąć uwagę odbiorcy. Najlepsze metody to sprawdzone sposoby.

Zachęcać więc należy klientów promocjami oraz ofertami specjalnymi, najbardziej korzystnie w mediach społecznościowych. Czasami właśnie w takich miejscach niewielkie kwoty pieniężne gwarantują świetne rezultaty. Pomocne będzie także przeanalizowanie sprzedaży w restauracji z podziałem na dni tygodnia. Warto sprawdzić, jakiego dnia odnotowujemy najmniejszą sprzedaż. Czy to dobry dzień na ofertę promocyjną? Co możemy z tym zrobić? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc, aby jeszcze polepszyć marketing restauracji.