Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/artandsoulstudio.net/includes/menu.inc).

Jak efektywnie szukać pracy

  • Posted on: 3 May 2019
  • By: addmean
Przed rozpoczęciem poszukiwania zatrudnienia wskazane jest zastanowić się nad tym: w jaki sposób szukać pracy najskuteczniej? Kto może nam w tym pomóc? Poszukując pracy korzystaj z wszystkich osiągalnych opcji. Nawet, jeżeli przez pewien czas nie będziesz odnosić sukcesów, nie załamuj się. Aktywnie poszukując pracy zdobywasz przecież wartościową wiedzę o wymaganiach pracodawców, o przebiegu rozmów kwalifikacyjnych, albo na przykład uczysz się efektywnej autoprezentacji. W końcu z pewnością uda ci się!
By
certyfikat ze szkolenia
Author: Leadnow Canada
Source: http://www.flickr.com
wyszukiwanie pracy było skuteczne, należy od razu na samym początku przyjąć co najmniej trzy założenia: Przeznaczę na to dużo czasu. Zależność jest prosta, im więcej czasu "ulokujemy" w działania związane z poszukiwaniem zatrudnienia, tym rychlej ją znajdziemy. Jeśli w okresie poszukiwania pracy nie jesteśmy nigdzie indziej zaangażowani, warto sobie zakomunikować, iż na szukanie pracy wyznaczamy dniówkę roboczą. Nie ma powodów, żeby pracować nad poszukiwaniem pracy krócej, niż będziemy pracować, gdy już ją zdobędziemy. Jeżeli mamy już pracę, lecz chcemy ją zmienić, dobrze jest sobie określić limit czasu który na to określimy. Będę działać systematycznie. Będę wykorzystać wszelakie dostępne sposoby, które zapewnią mi zdobycie pracy.
cv
Author: César Santiago Molina
Source: http://www.flickr.com
Przed wysłaniem aplikacji musimy za każdym razem bardzo uważnie sprawdzić ogłoszenie oraz odnieść zamieszczone w nim dane do osobistego doświadczenia. Pamiętaj, że 90 % aplikacji przesyłanych do przedsiębiorstw przez poszukujących pracy nie odpowiada wymogom wymienianym w ogłoszeniach rekrutacyjnych. Znaczy to, że wyłącznie 10 procent nadesłanych kandydatur jest branych pod uwagę podczas rekrutacji
.
W ogłoszeniach właściwie nie powinna być zaznaczona przedkładana płeć bądź wiek ewentualnego pracownika, dlatego że może być to postrzegane jako dyskryminacja. Pracodawcy częstokroć umieszczają podobne wiadomości "pomiędzy wierszami" - wystarczy zwrócić uwagę na odmianę w jakiej użyto jego nazwy, na przykład księgowa, a nie księgowy. Zwróć uwagę na wymagania zamieszczone w ogłoszeniu, na przykład czy posiadasz wymagany certyfikat kompetencji zawodowych - ceny foli samoprzylepnych.

Na ogół w ogłoszeniach pojawia się wiadomość na temat umiejętności "będących dodatkowym atutem" (może być to dodatkowy język obcy, obsługa danego programu komputerowego czy odbyty kurs na wózki widłowe - zarezerwuj miejsce w kursie na wózki widłowe). Chodzi o to, by nie zrazić należytych specjalistów, jacy dla przykładu biegle posługują się językiem angielskim, ale nie znają za to języka niemieckiego. Bardzo rzadko umiejętności owe są przesądzające, jednak bez wątpienia pomagają.