Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/artandsoulstudio.net/includes/menu.inc).

Nie trzymaj pieniędzy w szufladzie, niech zarabiają na siebie - zobacz, gdzie obecnie warto zdeponować pieniądze

  • Posted on: 7 May 2019
  • By: addmean
Oszczędzanie polega przede wszystkim na tym, że odkładamy zarobione kwoty, tak, by nie traciły z czasem na wartości. Innymi słowy jeśli tylko i wyłącznie będziemy upychać pieniądze do szafki, będzie to jedynie połowiczne oszczędzanie. Trzeba bowiem pamiętać, że pieniądz nie używany z czasem traci na wartości. Jeśli nie przemawia do nas to stwierdzenie, warto pomyśleć o tym, że pieniądze mogą same na siebie zarabiać, jeśli właściwie je zainwestujemy. W tym celu stosuje się chociażby lokatę.


Jeżeli chodzi nam po głowie nowy produkt finansowy z tego zakresu, to do wyboru mamy różne opcje. Dzisiejsze lokaty są mocno urozmaicone. Nie jest to już jedynie klasyczny wariant, gdzie wpłacamy pieniądze na określony czas, a następnie odbieramy je razem z odsetkami. Obecnie możemy zamówić lokaty, gdzie istnieje możliwość odebrania pieniędzy przed końcem trwania umowy bez utraty naliczonych odsetek, czy takie, którym towarzyszy zmienne oprocentowane. Udostępniane są lokaty dla konkretnych grup społecznych – chociażby dla emerytów, czy studentów.
pieniądze
Author: superscheeli
Source: http://www.flickr.com


Mogą być ustalane na miesiąc albo na wiele miesięcy, są takie gdzie obowiązuje minimalna i maksymalna wysokość wpłaty i takie, w których możemy wpłacać jakąkolwiek kwotę pieniędzy. Możliwości jest jak najbardziej wiele, wystarczy zerknąć na rozbudowany ranking lokat - poznaj serwis Wybierarka, by przekonać się, że w zależności od potrzeb i możliwości finansowych każdy może zamówić lokatę dopasowaną do siebie.


Oczywiście lokata to nie jedyna metoda na oszczędzanie, bowiem udostępniają oferują de facto wiele nowoczesnych produktów, które gwarantują bezpieczne oszczędzanie. Nowości dotyczą chociażby tak samo znanych i popularnych kont oszczędnościowych, które, tak samo jak ma to miejsce w przypadku lokat, są mocno urozmaicone. Innym sposobem są rozmaitego rodzaju inwestycje – w mieszkania, w dobrze prosperujące firmy, w sztukę itp. W rzeczywistości więc mamy sporo sposobów na to, aby jak najlepiej operować wartością pieniądza. Trzymanie go w szufladzie nie wydaje się dobrym rozwiązaniem, zważywszy, że dzisiaj mamy rozmaite możliwości operowania pieniędzmi tak, aby same na siebie zarabiały.